پسته داریس
خانه / پسته کال / قیمت انواع مغز پسته کال سبز

قیمت انواع مغز پسته کال سبز

مغز پسته کال یا همان سبز انواع و کلاس بندی های مختلفی دارد، که قیمت هر کدام با دیگری متفاوت است و در هنگام خرید باید به این نکته دقت کرد.
در صورتی که اطلاعات نسبی در مورد درخت پسته کسب کرده باشید خواهید دانست این درخت شاخ و برگ و حتی ضایعات میوه اش دارای خصوصیات و خواص درمانی هستند بر همین اساس برگ ها و پوست این درخت به صورت جوشانده برای درمان برخی امراض مفید واقع می شود.
اواسط فروردین زمان به بار نشستن درخت پسته می باشد به این صورت که ابتدا گل های نر و پس از چند روز گل های ماده نیز سر برمی آورند که حالت خوشه ای دارند از این رو درخت پسته را دو پایه ای نیز می خوانند.
فرآیند رشد پسته تا اواخر شهریور ادامه داشته و از میوه آن در مراحل مختلف استفاده می شود.
برداشت پسته کال یا سبز برای کشاورزان اهمیت دارد و در زمان مشخصی اقدام به این کار می نمایند تا محصول را حدالامکان از آسیب هایی مانند سن زدگی دور نگهدارند.

مغز پسته سبز

فرآوری پسته کال یا سبز

مغز پسته کال بهترین اقلام صادراتی پسته در ایران محسوب شده و فرآوری آن را با دو اصل پیگیری می کنند:
  • با خوشه و به همراه پوست
  • به صورت چرخ شده
در هر دو روش فرآیند خشک کردن به صورت طبیعی (گرمای آفتاب) انجام می شود، اما مرحله ای دیگر در فرآوری مهم است، شکستن می باشد که مغز کال را در ۳ حالت صورت سالم، به صورت خرد شده و لپه ای و نشکسته تولید می کنند.
حال باید پرسید مغز سبز چه هنگام حاصل می شود؟ این مغز های ویژه صادراتی از ریختن مغز های نرسیده در میان آب (جوش) و جدا سازی پوسته ها حاصل می شود، در این میان بهترین کیفیت مغز سبز پسته به زرند کرمان تخصیص یافته است.

قیمت انواع مغز پسته سبز برای صادرات

قیمت مغز پسته سبز فقط با رویت آن تعیین می شود و به مانند پسته از اونس و مقدار مجاز خبری نیست لذا تنها عامل قابل اشاره رنگ است که قرار گرفتن در هر کلاس بر اساس همین رنگ مغز پسته سبز می باشد.
برای درک این مطلب باید گفت رنگ مغز پسته هرچه از تایم اصلی خود برای برداشت (یعنی مرداد ماه) دور شود، رنگ از سبز به سبز روشن میل پیدا می کند، البته بعضی هم به صورت اول رنگ تیره ای ندارد و از همین آیتم برای جدا سازی و کلاس بندی انجام می شود.
قیمت مغز پسته
در دسته بندی انواع مغز پسته سبز کال، تنوع و درجه بندی رنگ اهمیت بالایی دارد و قیمت رنگ سبز پر رنگ که به سوپر مشهور است، از همه انواع دیگر بالاتر می باشد و مغز پسته گرید آخر که رنگ آن به زردی می زند پایین ترین قیمت را می گیرد.
خاطر نشان می شود پسته سبز برای صادرات نیز بر اساس موارد مذکور دسته بندی شده و وارد پروسه صادرات می گردد، اغلب کشور هایی که مشتریان پر و پا قرص پسته ایرانی هستند از مغز سبز پسته به صورت پرورشی و ارگانیک استقبال می کنند.
منبع: بازار پسته ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
علیرضا صدیقی (شرکت داریس)
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131912009
شماره تلفن ثابت:03434289676
شماره فکس:03434333838
پست الکترونیکی: daryspistachio@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نرخ پسته کال در بازار کرمان و رفسنجان

نرخ پسته کال در بازار کرمان و رفسنجان

نرخ پسته کال و یا کالک در استان کرمان و شهر رفسنجان در نیمه دوم …

دیدگاهتان را بنویسید