پسته داریس
خانه / خلال پسته / خلال پسته قیمت در بازار

خلال پسته قیمت در بازار

خلال پسته قیمت در بازار را فقط شهر های تولیدکننده اش تعیین می کنند و از شهر مهم تولید کننده آن می توان به قزوین، کرمان و رفسنجان اشاره نمود، به خصوص شهر قزوین.

خلال پسته قیمت آن را بازار های شهر تولید مننده آن تعیین و تکلیف می کنند به خصوص شه رهای مهمی همچون قزوین و کرمان که از بزرگترین تولید کنندگان خلال پسته در ایران نیز می باشند.

خلال پسته از محصولاتی است که قیمت آن شدیدا به قیمت دلار وابسته است، زیرا محصولی می باشد که عمده آن صادر می گردد و قرارداد های آن قرارداد های عمدتا دلاری و یورویی است و بر همین اساس قیمت آن در بازار به نرخ ارز وابستگی شدیدی دارد.

خلال پسته قمیت آن علاوه بر موارد ذکر شده بر عواملی همچون کیفیت رنگ سبز آن و همچنین میزان برش ها نیز وابسته است، اما این ها خیلی در نواسانات و همچنین قیمت نهایی خلال دخیل نیستند، اصل موضوع به همان نرخ ارز و عرضه و تقاضا بر می گردد.

 

خلال پسته قیمت در بازار قزوین

خلال پسته قیمت آن در بازار قزوین تعیین و تکلیف می گردد، زیرا عمده خلال پسته ایران را این استان تولید می کند و همچنین به دلیل نوع رنگی که مغز پسته این منطقه از کشور دارد و همچنین سایز مناسب ان برای خلال، اکثرا پسته این استان را به خلال پسته تبدیل و به فروش می رسانند.

خلال پسته مرغوب که برای صادرات از آن بهره می برند، باید از نظر بهداشتی و بسته بندی مورد تائید کشور مقصد باشد، زیرا امکان دارد کشور مقصد بر مواردی تاکید کند، که در قیمت نهایی خلال پسته اثر ویژه ای بگذارد، مانند افلاتوکسن که حتما بر قیمت نهایی خلال پسته اثر می گذارد.

در زمینه بسته بندی هم خلال پسته را با کارتن عرضه می کنند و هر بسته بندی به غیر از این شامل هزینه اضافی برای مشتری می شود.

خلال پسته قیمت در بازار

 

مطلب پیشنهادی

صادرات خلال و پسته ایرانی به هند

خلال پسته رنگ بسیار سبز و روغنی کافی و طعمی عالی دارد، این محصول یکی از محصولات صادراتی ایران به شمار می آید و یکی از بهترین فرآورده های ایران خلال پسته صا

دیدگاهتان را بنویسید